Napisane przez 5:46 pm Ciekawostki

Wystawa „Pięć lat razem”: Prace pedagogów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu

W miniony piątek Galeria Cafe Silesia, mieszcząca się w obrębie Muzeum Miejskiego w Zabrzu, stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Wojciech Werner, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu, które funkcjonuje w ramach Zespołu Szkół nr 18, zaprezentował tam wystawę o tytule „Pięć lat razem”. Tegoroczne wydarzenie wyróżnia się tym, że odwiedzający mogą podziwiać dzieła pedagogów, którzy na co dzień uczą w tej placówce.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice, specjalnie zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządu Zabrza. Wśród nich obecna była prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, jej zastępca Katarzyna Dziuba oraz dyrektor Muzeum Miejskiego, Elżbieta Dąbrowska. Werner, w trakcie swojego przemówienia, podkreślił, że wystawa „Pięć lat razem” jest świadectwem artystycznego dorobku nauczycieli z Liceum Sztuk Plastycznych. Wydarzenie to można też postrzegać jako symboliczną lekcję dla uczniów „Plastyka”, którzy wkrótce pożegnają mury swojego liceum po pięciu latach nauki.

Dzieła zaprezentowane w Galerii Cafe Silesia to multimedialne kreacje o różnorodnych interpretacjach. To dlatego, że każdy z pedagogów-artistów prezentuje swoją unikalną perspektywę w tworzeniu, dzięki czemu odwiedzający mogą dostrzec różnorodność sztuki, jaką prezentują. Co ważne, autorzy tych dzieł to nie tylko pedagodzy, ale także ważne postaci w środowisku artystycznym Zabrza, którzy swoją twórczością wzbogacają kulturalny krajobraz miasta.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, która będzie dostępna dla publiczności do końca października. To niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w świecie sztuki tworzonej przez pedagogów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

źródło: UM Zabrze

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij