Napisane przez 3:21 pm Ważne w mieście

Zatrzymani za wyłudzenie sprzętu elektronicznego: Dwaj mężczyźni podejrzani o oszustwo na 140 tys. zł aresztowani przez zabrzańską policję

Efektywna praca policjantów z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat, zamieszkałych w Katowicach, podejrzanych o dokonanie 25 oszustw na szkodę jednego z operatorów sieci komórkowych. Zgodnie z ustaleniami śledczych, podejrzani wykorzystywali prawdziwe dane osobowe klientów operatora do zawierania umów na wartościowy sprzęt elektroniczny, przede wszystkim laptopy i tablety. W sumie, wartość strat wynikających z ich przestępczej działalności przekroczyła 140 tysięcy złotych.

Zatrzymanie miało miejsce na terenie Bytomia, gdzie policjanci schwytali podejrzanych w momencie, gdy mieli odebrać kolejną przesyłkę z wyłudzonym sprzętem elektronicznym. W trakcie przeszukania jednego z mieszkań podejrzanych, policjanci ujawnili część skradzionego sprzętu oraz narkotyki – marihuanę. Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo, grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij