Napisane przez 10:39 am Ważne w mieście, Zdrowie

Bezpłatne badanie słuchu już 29 sierpnia w Zabrzu!

Fundacja NEUCA dla Zdrowia edukuje nt. profilaktyki badań słuchu

Słuch to jeden z podstawowych zmysłów komunikacji, z którego zaburzeniami boryka się coraz większa część społeczeństwa. W odpowiedzi na to Fundacja NEUCA dla Zdrowia ruszyła ze specjalną akcją badań profilaktycznych. Na trasie Audiobusa znajduje się także Zabrze, gdzie już 29 sierpnia przy ulicy Żółkiewskiego 14 będzie można wykonać bezpłatne badanie słuchu.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na darmowe badania w obszarze diagnostyki słuchu.
W trakcie wizyty w naszym mobilnym stanowisku audiometrycznym, wykwalifikowany personel medyczny dostępny na miejscu przeprowadzi badanie przesiewowe słuchu przy użyciu profesjonalnego audiometru. Aktualnie, proces starzenia się naszego słuchu zachodzi z większą dynamiką niż
w minionym stuleciu. W konsekwencji, kłopoty z aparatem słuchowym nie są już wyłącznie problemem seniorów; obecnie młodsze pokolenia także doświadczają tych trudności
– podkreśla Bogusława
Golus-Jankowska, Przewodnicząca Fundacji NEUCA ds. Zdrowia.

W przypadku zdiagnozowania choroby kluczowa jest wczesna interwencja umożliwiająca podjęcie odpowiedniego postępowania terapeutycznego.

Dodatkowo, w Audiobusie udostępniamy pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać na 24h przed planowanym badaniem bezpośrednio pod wskazanym adresem, gdzie odbywać się będą badania lub poprzez numer telefonu 32-276-34-12. Akcja odbywa się w godzinach 10:00 – 16:00, ilość miejsc jest ograniczona.

 

Wszelkie szczegóły dot. terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności (https://fundacjaneuca.pl/o-fundacji#aktualnosci)

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij