Napisane przez 10:12 am Ciekawostki

Czyszczenie dywanów w Zabrzu

Wypranie dywanu wcale nie musi absorbować zbyt wiele czasu i własnej energii. Istnieją bowiem firmy, które szybko dojadą do klienta i kompleksowo zajmą się wyczyszczeniem dywanów. Taką opcję ceni sobie coraz więcej właścicieli domów i mieszkań. Wystarczy wezwać fachowców dwa razy w roku, by cieszyć się czystym i wolnym od zanieczyszczeń dywanem czy wykładziną. Jakim specjalistom zatem zaufać, by mieć pewność, że plamy znikną, a kolory będą jak nowe?

Od czego zacząć szukanie dobrej firmy piorącej?

Na fachowców od prania dywanów bez wątpienia można liczyć także na Górnym Śląsku.  Z pomocą szybko przychodzi tutaj wyszukiwarka internetowa, w której pod frazą „czyszczenie dywanów Zabrze”, ukaże się naprawdę imponująca liczba wyników. Teraz trzeba tylko wybrać najlepszą firmę.

Na to zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu, by odwiedzić strony internetowe konkretnych przedsiębiorców i przekonać się:

  • jakie usługi oferują?
  • w jakiej cenie wypiorą dywan albo wykładzinę?
  • z jakich środków korzystają?
  • jaką posiadają wiedzę?
  • z jakiego korzystają sprzętu?

Te informacje pozwolą szybko wyłonić firmę, która odpowiada potrzebom, ale też preferencjom klientów. Następnie warto zerknąć na opinie i komentarze oraz na dział realizacje / portfolio, gdzie firma może pochwalić się wykonanymi pracami. Na koniec trzeba zweryfikować, w jakim obszarze działają specjaliści oraz jak rozliczany jest dojazd do klienta.

Jaki dywan można wyczyścić w Zabrzu?

Właściciele dywanów często wychodzą z założenia, że usługi czyszczące warto zamawiać tylko do droższych produktów. Takie dywany z wełny czy z jedwabiu są drogie w zakupie i można je łatwo uszkodzić tymi domowymi sposobami. Dlatego lepiej skorzystać z profesjonalnych usług, zwłaszcza jeśli dywan ma przez wiele dekad zdobić salon, jadalnię czy sypialnię. A co z tymi tańszymi odpowiednikami np. z polipropylenu, wiskozy czy akrylu?

Z takich materiałów produkowane są najczęściej miłe w użytkowaniu „włochacze”, czyli dywany typu Shaggy. Te są tańsze w zakupie, ale trzeba wiedzieć, że wcale nie łatwiejsze w pielęgnacji. Długi włos i gęsty splot sprzyja kumulacji zanieczyszczeń w głębszych warstwach dywanu. Niestety trudno je usunąć za pomocą zwykłego odkurzacza. Dlatego i tutaj warto zamówić profesjonalne usługi.

Pod frazą „czyszczenie dywanów Zabrze cennik” można sprawdzić aktualne ceny. Na ich podstawie łatwo przekonać się, że takie rozwiązanie nie obciąża zbyt mocno domowego budżetu, ponieważ dywan wystarczy wyprać dwa razy w roku, by śnił czystością i zachwycał pięknymi kolorami. Dla większości firm czyszczących żaden dywan nie stanowi większego wyzwania, ani taki wykonany z jedwabiu, ani akrylowy czy klejony.

Co zawiera cena za pranie dywanu?

To pytanie warto zadać sobie na samym początku, jeszcze na etapie wybierania firmy piorącej. Odpowiedź bowiem nie jest jednoznaczna i często zależy od wewnętrznej polityki cenowej danej firmy. W cenników usług piorących można wyróżnić stawki podstawowe i naliczane za dodatkowe prace, a w przypadku dywanów może być to np. pranie frędzli, elimanacja nieprzyjemnych zapachów czy nawet usuwanie sierści z dywanu. Jeśli jednak takie opcje wiążą się z dodatkową opłatą, to co więc zawiera podstawowa stawka za wypranie dywanu? Najczęściej w takiej cenie zawarte jest odświeżenie go, usunięcie plam i przywrócenie naturalnych kolorów oraz pozbycie się kurzu czy innego typu zanieczyszczeń. Jeśli jednak klient życzy sobie, by dywan został dokładniej oczyszczony z sierści psa, to musi już zainwestować dodatkowe pieniądze.

W Zabrzu można jednak znaleźć firmy, które kompleksowo czyszczą dywan w ramach ceny podstawowej. To bezpieczne rozwiązanie, ponieważ można zamówić pełny serwis sprzątający i mieć pewność, że końcowa cena nie ulegnie zmianie. Taką ofertę posiada np. Klawe Pranie. W cenie podstawowej zawarte jest pranie frędzli, usuwanie sierści, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów oraz usuwanie włosów, również z tych głębszych warstw. Warto też mieć na uwadze, że cena za pranie dywanu ustalana jest również od wielkości dywanu czy rodzaju zabrudzeń, dlatego warto skonsultować się z firmą czyszczącą i ustalić finalną cenę czyszczenia.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij