Napisane przez 4:32 pm Ważne w mieście

Zatrzymana 44-latka z 2 kg narkotyków w domu

44 latka zatrzymana - policja zabrze

44 latka zatrzymana - policja zabrze

Policja z Zabrza przeprowadziła skuteczną akcję, mającą na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej w regionie. Funkcjonariusze, pracujący na podstawie zebranych informacji, wytypowali i namierzyli 44-letnią kobietę, która prawdopodobnie była zamieszana w nielegalny handel narkotykami. Wszystko wskazywało na to, że w jej miejscu zamieszkania mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych substancji.

W środowy poranek, kryminalni z Zabrza postanowili przeprowadzić nalot na mieszkanie podejrzanej. W pełnym ekwipunku i gotowi do akcji, policjanci wkroczyli do mieszkania, by złapać 44-latkę na gorącym uczynku. Szybko i sprawnie przeszukali poszczególne pomieszczenia, w celu zabezpieczenia ewentualnych dowodów przestępstwa. Ich starania nie poszły na marne.

W trakcie przeszukania, funkcjonariusze natrafili na pokaźne ilości narkotyków. Zabezpieczyli ponad dwa kilogramy różnych substancji odurzających, wśród których znalazła się m.in. marihuana oraz amfetamina. Ta znacząca ilość narkotyków wskazuje na to, że 44-latka mogła być powiązana z handlem na dużą skalę.

Po zatrzymaniu, kobieta została przewieziona na posterunek policji, gdzie usłyszała już oficjalny zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Policjanci nie pozostawili żadnych wątpliwości co do jej udziału w przestępczej działalności narkotykowej.

policja znalazla narkotyki w zabrzu

Sąd rozpatruje sprawę, zatrzymanej grozi 10 lat

Sprawa trafiła do sądu, który podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej na okres trzech miesięcy. To środek zapobiegawczy, mający na celu zapewnienie, że kobieta nie będzie mogła wpływać na śledztwo ani kontynuować swojej działalności przestępczej. Tymczasowy areszt to poważne ograniczenie jej wolności, ale konieczne w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa społecznego. 44-latce grozi surowa kara za przestępstwo narkotykowe. Zgodnie z obowiązującym prawem, posiadanie znacznej ilości środków odurzających może skutkować wyrokiem nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd będzie musiał rozważyć wszystkie dowody zgromadzone przez policję i podjąć decyzję, która będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości podejrzanej.

źródło: Policja Zabrze

Kamil Bendowski – Portal Nowiny ZabrzańskieKamil Bendowski
redaktor portalu Nowiny Zabrzańskie

Visited 28 times, 1 visit(s) today
Zamknij