Napisane przez 1:26 am Ciekawostki

Gdzie i dlaczego sprawdzają się wykładziny gumowe?

Wykładziny gumowe są rozwiązaniem, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Sprawdzają się przede wszystkim w często uczęszczanych miejscach. Są bowiem wytrzymałe i odporne na ścieranie. Na tym oczywiście nie koniec ich zalet. Wykładziny tego typu są dodatkowo bezproblemowe i szybkie w montażu. Na ogół wykonywane są z wysokiej jakości gumy SBR.

Czy wykładziny gumowe to dobry wybór do pomieszczeń użytkowych?

Gumowe wykładziny cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Wynika to w dużej mierze z ich atrakcyjnej ceny i prostoty montażu. Warto też wspomnieć o tym, że są wycinane na zamówienie np. w sklepie internetowym https://e-guma.pl/. Dlatego bez problemu można je dopasować do kształtu danej posadzki.

Świetnym rozwiązaniem są wykładziny wykonane z gumy SBR, która cechuje się bardzo niską nasiąkliwością. Jest tym samym odporna na działanie wilgoci. Po takiej wykładzinie można chodzić bez obaw w mokrych butach. Nie ulegnie bowiem zbyt szybkiemu uszkodzeniu.

Warto wspomnieć także o tym,  że gumowe wykładziny są nie tylko wytrzymałe, ale i bardzo łatwe do utrzymania w czystości. To ich ogromna zaleta. Nie trzeba ich w żaden szczególny sposób pielęgnować. Wystarczy pamiętać o regularnym odkurzaniu i przemywaniu z pomocą wody.

Na jaką umową wykładzinę warto się zdecydować?

Wybór gumowych wykładzin jest zaskakująco szeroki. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą m.in. strukturą. Co to oznacza w praktyce?

Wielu zwolenników mają wykładziny gumowe ryflowane. Są one wyposażone w specjalne rowki, które skutecznie odprowadzają wilgoć. Alternatywą są wykładziny z motelem, które mają z kolei właściwości antypoślizgowe. To zasługa specjalnych, wypukłych elementów.

Zatem na jakie wykładziny gumowe warto się zdecydować? Zarówno wykładziny ryflowane, jak i moletowe, doskonale sprawdzają się np. w korytarzach czy w holach. Są dobrym wyborem do pomieszczeń, do których wchodzi się bezpośrednio z zewnątrz. Dzięki nim nie ma ryzyka przypadkowego poślizgnięcia się.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij