Napisane przez 6:12 pm Ciekawostki

Haftowanie na ubraniach – poznaj najpopularniejsze techniki

Ubrania, kocyki, ręczniki oraz liczne dodatki z haftem cieszą się ogromną popularnością. W ten sposób powstają personalizowane podarunki, na których umieszczane są imiona, napisy lub ciekawe grafiki. Czy zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega haftowanie na ubraniach? Jesteś ciekawy, jakie są najpopularniejsze techniki zdobienia odzieży? Przeczytaj artykuł, a wszystko stanie się jasne.

Haftowanie na ubraniach – haft 3D

Jedną z najpopularniejszych technik haftowania na ubraniach, jest haft 3D. Wykorzystuje się w niej specjalistyczne pianki, które uwypuklają ściegi. Tym samym uzyskuje się przestrzenny efekt w postaci trójwymiarowych wzorów, liter czy grafik. Taki rodzaj haftu cechuje się wysoką precyzją wykonania oraz starannym, estetycznym wykończeniem. Umieszczany jest głównie na ubraniach i akcesoriach o grubszym materiale, m.in. na bluzach i czapkach z daszkiem. W ten sposób powstają unikalne i jedyne w swoim rodzaju produkty.

Technika z zastosowaniem folii flock

Ta technika pozwala na uzyskanie nadruków z delikatnym, specyficznym meszkiem, który w dotyku przypomina zamsz. Nadruki powstają poprzez wycięcie wzoru ze specjalnego materiału termotransferowego, a następnie wgrzanie go w tkaninę. Jest to świetny wybór w przypadku jednokolorowych projektów. Największymi zaletami tego rozwiązania są trwałość oraz perfekcyjne krycie drukowanej powierzchni. Metodę tę stosuje się do zdobienia odzieży sportowej, roboczej, koszulek oraz toreb.

Nadruk odblaskowy

Czy wiesz, jak wygląda haftowanie na ubraniach roboczych? W większości przypadków wykorzystuje się metodę nadruku odblaskowego. Polega ona na wycięciu ploterem elementów odblaskowych w neonowych kolorach, które będą rozpoznawalne już z daleka. Wycina się je z folii termotransferowej i wgrzewa się je na tkaniny czy tekstylia. Nadruk odbija światło, tym samym zapewniając widoczność oraz bezpieczeństwo. W ten sposób powstają nadruki na ubraniach m.in. dla ratowników medycznych. Odzież dla przedstawicieli tego zawodu bez trudu znajdziesz w e-sklepie https://arthaft-sklep.pl/. Jest to sklep, który zajmuje się sprzedażą produktów z wyjątkowymi haftami. W jego ofercie znajdziesz także odzież roboczą dla gastronomii i straży pożarnej oraz odzież z logo swojej firmy lub innym, indywidualnym nadrukiem. Wysoka jakość oferowanych produktów, szeroki asortyment oraz korzystne ceny sprawiają, że jest to miejsce warte Twojej uwagi.

 

Visited 48 times, 1 visit(s) today
Zamknij