Napisane przez 10:16 pm Kultura, Ważne w mieście

Koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych w Fortepianarium – 16 kwietnia, godz. 17.00.

Fortepianarium zaprasza na koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych

W tę niedzielę, 16 kwietnia, Fortepianarium zaprasza na koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych przygotowany przez Katarzynę Czubek – absolwentkę klasy fletu prostego u profesora Petera Holtslaga w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz klasy Jorge Isaaca w Conservatorium van Amsterdam. Fortepianarium, to nie tylko kolekcja instrumentów klawiszowych, ale również miejsce spotkań z muzyką na wysokim poziomie. Położone na ulicy Hagera 41 w Zabrzu, Fortepianarium to magiczne miejsce, które powstało już ponad dekadę temu i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem melomanów z całego świata.

Artyści zaprezentują publiczności wyjątkowy repertuar, obejmujący różnorodne utwory począwszy od epoki renesansu, aż do współczesności. Będzie to prawdziwe muzyczne widowisko, które zadowoli wymagających słuchaczy oraz miłośników różnych gatunków muzycznych.

Mała Orkiestra Fletów Prostych jest znana z niezwykle skomplikowanych aranżacji, które wymagają precyzji i doskonałego opanowania techniki grania. Zespołowi udało się stworzyć wyjątkowy styl wykonawczy, łączący w sobie tradycyjne brzmienie fletów prostych z nowoczesnymi elementami aranżacyjnymi.

Katarzyna Czubek, dyrygentka i solistka, jest artystką, której pasja do muzyki wykracza poza granice wyuczonych technik. Wykształcona w szkole europejskiej, zdobyła wiedzę i doświadczenie, które pozwoliły jej na swobodne operowanie różnorodnymi stylami muzycznymi. Jej zaangażowanie i profesjonalizm przyciągają publiczność na całym świecie.

Fortepianarium jest nie tylko miejscem dla miłośników muzyki, ale również dla wszystkich, którzy cenią sobie historię i tradycję. Kolekcja instrumentów, prezentowana w Fortepianarium, to nie tylko zbiór klawesynów, dawnych fortepianów i fisharmonii, ale również prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie instrumenty są starannie zachowane i przygotowane do wykonywania muzyki na najwyższym poziomie.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia. Koncert Małej Orkiestry Fletów Prostych w Fortepianarium to okazja do przemiłej atmosfery i niezapomnianych wrażeń muzycznych. Występ rozpocznie się o godzinie 17.00, a bilety można nabyć w kasie Fortepianarium

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij