Napisane przez 12:05 pm Ciekawostki

Modne oświetlenie, czyli jakie? Poznaj lampy, które są obecnie na topie!

Oczywiście oświetlenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby było jednocześnie modne. Zastanawia Cię, jakie lampy są obecnie na topie? Jakie oprawy warto wybrać do swojego nowo urządzanego domu czy mieszkania? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Modne oświetlenie industrialne, czyli jak urządzić loft

Stylistyka industrialna jest bardzo modna od kilku lat i nie zapowiada się w tej kwestii na szybkie zmiany. Do loftów najczęściej wybierane są minimalistyczne, metalowe lampy wiszące, kinkiety czy lampy podłogowe. Prawdziwym hitem są klasyczne żarówki zwisające na kablu. Królują tutaj ciemne barwy z czernią na czele.

We wnętrzach loftowych wykorzystać z powodzeniem można również lampy nieco bardziej nowoczesne, np. w formie metalowych rurek. Trudno o lepszy wybór w wysokich, przestronnych pomieszczeniach.

Minimalizm nadal w modzie

Od jakiegoś czasu panuje moda na minimalizm i dotyczy to także oświetlenia. Klasyczne, proste lampy zawsze będą popularne. Sprawdzają się zresztą w każdym pomieszczeniu, pasując do różnego rodzaju aranżacji.

Sporą ofertę minimalistycznych lamp znaleźć można m.in. w sklepie internetowym https://zuma-line.pl/. Warto przekonać się na własnej skórze, że wcale nie muszą być one nudne. Najlepiej stawiać w tym przypadku na lampy wykonane z jakościowych, wytrzymałych materiałów, które posłużą przez wiele lat. Prezentują się one zawsze bardzo elegancko.

Modne oświetlenie – w jakiej kolorystyce powinny być utrzymane lampy?

Wybierając oświetlenie, trzeba wziąć pod uwagę jego formę, design czy liczbę źródeł światła, w które jest wyposażone. Nie można też pominąć kwestii kolorystyki lamp. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością na rynku cieszą się lampy jasne, pastelowe. Trzeba przyznać, że są bardzo uniwersalne. Dobrze prezentują się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Jasne, neutralne barwy ze wszystkim świetnie się komponują. Podobnie jest ze wspomnianymi pastelami.

Nie da się ukryć, że na topie od lat są przede wszystkim lampy białe i beżowe. Świetnie prezentują się w towarzystwie różnego rodzaju materiałów, syntetycznych i naturalnych. Nie można też zapominać o tzw. kolorach ziemi. Pokochali je architekci wnętrz i zwykli użytkownicy. Są to barwy, które dobrze komponują się w zasadzie ze wszystkim. Mowa tutaj o brązach, szarościach czy delikatnych zieleniach.

Poza tym w wielu wnętrzach najlepszym wyborem są wciąż lampy czarne. Tak jest w przypadku wspomnianych loftów. Wiele osób stawia poza tym na kolory mniej oczywiste, np. miedź czy złoto.

Visited 48 times, 1 visit(s) today
Zamknij