Napisane przez 4:35 pm Ciekawostki

Na co zwrócić uwagę podczas używania kserokopiarki?

Kserokopiarki są często używanym w różnych firmach urządzeniem biurowym do kserowania i drukowania papierów. Stanowią świetną pomoc oraz pozwalają na sporą oszczędność czasu, ponieważ umożliwiają wydrukowanie dużej ilości dokumentów w zaledwie kilka chwil.

Instrukcja obsługi kserokopiarki jako podstawa odpowiedniego korzystania

Na samym początku należy przeczytać instrukcję obsługi konkretnej kserokopiarki, ponieważ mogą się one różnić w zależności od producenta. Po włączeniu urządzenia konieczne jest otwarcie drzwiczek podajnika papieru. Ważne, aby kserowane kartki były ułożone równo oraz zgodnie z zaleceniami. W przeciwnym wypadku wydruk może być krzywy i niedokładny. Gdy odpowiednia funkcja jest już wybrana oraz przycisk „Start” został naciśnięty, powinien rozpocząć się proces drukowania.

Wymiana tonera w kserokopiarce

Jeśli kserokopiarka przestała działać, może to oznaczać, że toner zdążył się całkowicie wyczerpać. Jego wymiana na nowy jest bardzo prosta i nie sprawia kłopotów, więc nikt nie powinien bać się tego nieskomplikowanego zadania. Po otwarciu drzwiczek wyjmij stary, zużyty toner, a w puste miejsce włóż nowy. Na koniec zamknij drzwiczki od podajnika papieru, a cały proces dobiegł końca.

Co zrobić w przypadku zacięcia się papieru w kserokopiarce?

Podczas regularnego korzystania z urządzeń elektronicznych nie jest możliwe uniknięcie doświadczenia niespodziewanego błędu. To normalna i częsta sytuacja, która zdarza się w życiu każdego człowieka. Ważną rzeczą jest zachowanie spokoju, ponieważ panika i strach mogą wyłącznie utrudnić rozwiązanie małego problemu. Jeśli nie jest on poważny, z pewnością poradzisz z nim sobie samodzielnie.

Jeśli papier w kserokopiarce nagle się zaciął, wciśnij przycisk „Stop”, czym zatrzymasz później powielany przez maszynę błąd. Otwórz odpowiednie drzwiczki oraz delikatnie wyjmij kartki z urządzenia. Jeśli podczas wyciągania zostały one podarte, konieczne jest wydobycie wszystkich kawałków. Na koniec wystarczy ponownie włączyć urządzenie oraz przeprowadzić test konfiguracyjny.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij