Napisane przez 5:49 pm Ważne w mieście

Nowa Era Przemysłowa w Zabrzu: Wmurowano Kamień Węgielny pod Innowacyjne Centrum Dystrybucyjne

Zabrze świętuje kolejny krok w kierunku rozwoju przemysłowego miasta. W sercu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zakończenie robót ziemnych pod nową halę o powierzchni 4600 m² zostało uświetnione tradycyjnym wmurowaniem kamienia węgielnego. To symboliczny gest, który zapowiada powstanie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego stali specjalnych, należącego do międzynarodowej firmy DSS Interacciai Sp. z o.o.

W uroczystości wzięli udział nie tylko lokalni dygnitarze, w tym prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ale również międzynarodowi partnerzy biznesowi, w tym włoscy przedstawiciele firmy. Obecność tak znamienitych gości podkreśla wagę inwestycji dla regionu. Nowe centrum dystrybucyjne, będące częścią włoskiej grupy Interacciai, z siedzibą w Regio Emilia, wzmocni pozycję Zabrza jako kluczowego gracza w przemyśle stalowym, obsługując najbardziej wymagające sektory, od lotnictwa po motoryzację.

Inwestycja ta nie tylko przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionu, ale również stworzy nowe miejsca pracy, co jest istotnym elementem dla społeczności lokalnej. Zabrzańska strefa ekonomiczna, już od 15 lat będąca domem dla DSS Interacciai, kontynuuje swoją misję jako inkubator dla innowacyjności i przedsiębiorczości.

źródło: um zabrze

Visited 47 times, 1 visit(s) today
Zamknij