Napisane przez 3:31 pm Ważne w mieście

Obchody 79. Rocznicy Bitwy o Monte Cassino: Msza, Złożenie Kwiatów i Uroczysta Akademia

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Monte Cassino przygotowuje obchody 79. rocznicy decydującej bitwy o Monte Cassino.

W środę, 17 maja, o poranku, w uroczej świątyni parafialnej pw. św. Anny, o godzinie 9.00, odbędzie się uroczysta msza święta. Jest to czas na refleksję i pamięć o tych, którzy walczyli i oddali swoje życia w bitwie o Monte Cassino, jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. To szczególne wydarzenie pozwoli uczestnikom na chwilę zadumy i kontemplacji, a także na wyrażenie wdzięczności za poświęcenie tych, którzy walczyli za naszą wolność.

Po uroczystym nabożeństwie, pod pomnikiem Bohaterów Monte Cassino, odbędzie się ceremonia składania kwiatów i wieńców. Ten akt pamięci, o symbolicznym znaczeniu, jest momentem, w którym społeczność lokalna zgromadzi się razem, aby uhonorować tych, którzy zasłużyli na naszą wdzięczność i szacunek.

Następnie, o godzinie 10.50, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Monte Cassino, rozpocznie się uroczysta akademia szkolna. Ten ważny moment w programie dnia jest nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do edukacji młodych pokoleń o znaczeniu tej bitwy w kontekście historii świata.

źródło: UM Zabrze
Kamil Bendowski – Portal Nowiny ZabrzańskieKamil Bendowski
redaktor portalu Nowiny Zabrzańskie

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij