Napisane przez 8:23 pm Ważne w mieście

Program „Czyste Powietrze” z nowymi zachętami na termomodernizację

Od stycznia 2023 roku program „Czyste Powietrze” został uaktualniony z dodatkowymi nowościami, takimi jak wyższe progi dochodowe i podwojenie dotacji, aby zachęcić Polaków do przeprowadzania głębokiej termomodernizacji i wymiany źródła ciepła.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadzają kolejną odsłonę programu „Czyste Powietrze”, która zapewni uczestnikom bezpieczeństwo cieplne dla swoich domów, a także pozwoli im na oszczędzanie na rachunkach za ciepło.

Program „Czyste Powietrze” oferuje dodatkowe dofinansowanie audytu energetycznego budynku w wysokości 1 200 zł, które nie jest uwzględniane w limitach maksymalnej kwoty dotacji dla poszczególnych rodzajów przedsięwzięć. Wartości kosztów kwalifikowanych zostały urealnione poprzez zwiększenie maksymalnych kwot dotacji na poszczególne elementy i rodzaje przedsięwzięć.

Program „Czyste Powietrze” umożliwia składanie dwóch wniosków o dofinansowanie, aby promować termomodernizację jako sposób na obniżenie kosztów ogrzewania budynków jednorodzinnych. Beneficjenci, którzy już otrzymali dofinansowanie na wymianę kotła, mogą teraz składać drugi wniosek o dofinansowanie. Po wykonaniu audytu energetycznego, możliwe będzie przeprowadzenie częściowej lub kompleksowej termomodernizacji budynku, aby osiągnąć określone w Programie wskaźniki zużycia energii.

Warto zaznaczyć, że została zmieniona lokalizacja punktu konsultacyjnego dla programu „Czyste Powietrze”. Obecnie można punkt można znaleźć w Zabrzańskim Centrum Świadczeń Rodzinnych przy ul. 3 Maja 16, pokój 116 w Zabrzu. W poniedziałki i czwartki doradcy są gotowi pomóc w wypełnieniu wniosku i udzielić szczegółowych informacji na temat Programu.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałki: 9:00 – 17:00
  • Czwartki: 8:00 – 14:00

źródło: czystepowietrze.gov.pl

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Zamknij