Napisane przez 12:59 pm Ważne w mieście

Tragiczny wypadek w Zabrzu: 31-latka wypadła z dziewiątego piętra na ul. Sobieskiego.

zabrze sobieskiego 4b

22 sierpnia w Zabrzu na ul. Sobieskiego doszło do wstrząsającego zdarzenia. W wieczornych godzinach, dokładnie o 19:49, lokalna komenda policji otrzymała zgłoszenie o kobiecie, która wypadła z okna mieszkania na 9 piętrze przy ul. Sobieskiego 4B. Niestety, mimo interwencji służb ratunkowych, życia 31-latki nie udało się uratować. Zginęła na miejscu.

Zespoły Ratownictwa Medycznego z Katowic oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu wraz z policją natychmiast ruszyli na miejsce wypadku. W wyniku prowadzonych działań, część ul. Sobieskiego została tymczasowo zablokowana.

W działaniach udział wzięła również specjalistyczna grupa dochodzeniowo-śledcza. Obecny był również prokurator, który współpracuje z funkcjonariuszami w celu dokładnego wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Z wstępnych informacji przekazanych przez asp. Adama Strzodkę z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wynika, że wykluczono udział osób trzecich.

W obliczu tak dramatycznych wydarzeń warto przypomnieć, że wsparcie dla osób w kryzysie jest nieocenione. Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy, nie wahaj się dzwonić:

  • 800 70 2222 – dla dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 – wsparcie emocjonalne dla dorosłych
  • 112 – w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia

Nie jesteś sam, istnieją ludzie i instytucje gotowe Ci pomóc. W każdej chwili możesz również odwiedzić stronę zwjr.pl, aby uzyskać dodatkowe wsparcie i informacje.

źródło: zabrze112.pl, dziennikzachodni.pl

Visited 28 times, 1 visit(s) today
Zamknij