Napisane przez 3:20 pm Ważne w mieście

Przywrócenie tramwajów na Zaborzu i Makoszowach

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Długo wyczekiwane przez pasażerów informacje wreszcie nadeszły. Tramwaje Śląskie przekazały, że od 18 września ruch tramwajów na odnowionych torowiskach w Zabrzu zostanie wznowiony. Przed tym ważnym dniem, jutro odbędą się przejazdy testowe. A już od nadchodzącego poniedziałku mieszkańcy będą mogli korzystać z połączeń w Mikulczycach, Zaborzu oraz w centrum przy ul. Wolności. Chodzi tu o linie 2, 3, 4, 5 oraz dodatkowo przedłużoną linię 10, która teraz będzie kursować aż do pętli Lompy w Zabrzu.

Z tych doniesień wynika, że prace związane z modernizacją torowiska tramwajowego w kluczowych częściach miasta dobiegają końca. Niemniej jednak, Tramwaje Śląskie zaznaczyły, że ul. Wolności wciąż jest poddawana pracom asfaltowym.

W bieżącym tygodniu przewidziane są jazdy testowe, co oznacza, że wszystkie trzy segmenty torowiska, które były dotychczas niedostępne, od poniedziałku, 18 września, wrócą do normalnego funkcjonowania.

Dodatkowo, Tramwaje Śląskie podkreśliły, że główne prace w Mikulczycach zostały zakończone i obecnie oczekują na odbiór.

Jeśli zaś mowa o pracach w Zaborzu, to ich zakończenie przewidziane jest na 20 października. Końcowe tygodnie przeznaczone są na drobne prace wykończeniowe, które będą realizowane przy jednoczesnym funkcjonowaniu tramwajów.

Natomiast w sercu Zabrza, główny wykonawca pracuje nad końcowym etapem inwestycji. Mowa tu o odcinku od skrzyżowania z ul. Miarki do skrzyżowania z ul. gen. de Gaulle’a. W tym miejscu torowisko jest już gotowe, a prace nad warstwą ścieralną jezdni ruszyły pełną parą. Po ich zakończeniu przewidziane są prace wykończeniowe.

źródło: UM Zabrze

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij