Przywrócenie tramwajów na Zaborzu i Makoszowach

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Długo wyczekiwane przez pasażerów informacje wreszcie nadeszły. Tramwaje Śląskie przekazały, że od 18 września ruch tramwajów na odnowionych torowiskach w Zabrzu zostanie wznowiony. Przed tym ważnym dniem, jutro odbędą się przejazdy testowe. A już od nadchodzącego poniedziałku mieszkańcy będą mogli korzystać z połączeń w Mikulczycach, Zaborzu oraz w centrum przy ul. Wolności. Chodzi tu o linie 2, 3, 4, 5 oraz dodatkowo przedłużoną linię 10, która teraz będzie kursować aż do pętli Lompy w Zabrzu.

Z tych doniesień wynika, że prace związane z modernizacją torowiska tramwajowego w kluczowych częściach miasta dobiegają końca. Niemniej jednak, Tramwaje Śląskie zaznaczyły, że ul. Wolności wciąż jest poddawana pracom asfaltowym.

W bieżącym tygodniu przewidziane są jazdy testowe, co oznacza, że wszystkie trzy segmenty torowiska, które były dotychczas niedostępne, od poniedziałku, 18 września, wrócą do normalnego funkcjonowania.

Dodatkowo, Tramwaje Śląskie podkreśliły, że główne prace w Mikulczycach zostały zakończone i obecnie oczekują na odbiór.

Jeśli zaś mowa o pracach w Zaborzu, to ich zakończenie przewidziane jest na 20 października. Końcowe tygodnie przeznaczone są na drobne prace wykończeniowe, które będą realizowane przy jednoczesnym funkcjonowaniu tramwajów.

Natomiast w sercu Zabrza, główny wykonawca pracuje nad końcowym etapem inwestycji. Mowa tu o odcinku od skrzyżowania z ul. Miarki do skrzyżowania z ul. gen. de Gaulle’a. W tym miejscu torowisko jest już gotowe, a prace nad warstwą ścieralną jezdni ruszyły pełną parą. Po ich zakończeniu przewidziane są prace wykończeniowe.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej