Napisane przez 3:15 pm Biznes

Ścieżka SMART 860 mln zł dotacji dla firm

Jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim świecie biznesu będzie kolejna edycja konkursu dotacyjnego, którego ogłoszenie planowane jest na 10 maja. Konkurs jest organizowany w ramach Działania Ścieżka SMART i oferuje przedsiębiorcom aż 860 mln złotych na innowacyjne projekty. Program przeznaczony jest zarówno dla małych i średnich firm, jak i dla dużych przedsiębiorstw.

Ścieżka SMART ma na celu kompleksowe wsparcie potrzeb firm w zakresie innowacyjnych projektów, a także rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski, które składają się z modułów, odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstwa.

Dla małych i średnich przedsiębiorstw obowiązkowe jest zawarcie w projekcie co najmniej jednego z dwóch modułów – prac badawczo-rozwojowych lub wdrożenia innowacji. Pozostałe moduły są dobrowolne. Duże przedsiębiorstwa mają natomiast zawsze obowiązek realizacji modułu dotyczącego prowadzenia prac B+R. W zależności od potrzeb i specyfiki projektu, przedsięwzięcie badawczo-rozwojowe może zostać uzupełnione o dowolną liczbę pozostałych modułów fakultatywnych.

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w konkursie dotacyjnym w ramach Działania Ścieżka SMART, szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.parp.gov.pl/…/84040:kolejny-nabor-do

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij