Napisane przez 3:57 pm Ważne w mieście

Siedemnasta Edycja Dni Papieskich w Zabrzu 2023

dni papierskie zabrze

dni papierskie zabrze

W kwietniu mieszkańcy Zabrza będą świętować XVII edycję Dni Papieskich. Uroczystości rozpoczną się 2 kwietnia w kościele pw. św. Jadwigi, gdzie zostanie otwarta wystawa prasowa „A przecież nie cały umieram”, prezentująca wycinki prasy opublikowanej w Polsce po śmierci św. Jana Pawła II. Wystawę będzie można zobaczyć do 9 kwietnia przed i po każdej mszy świętej.

Tego samego dnia o godzinie 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski pod Krzyżem Papieskim przy kościele pw. św. Wojciecha, będący nabożeństwem z modlitwą różańcową w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

W ramach XVII Dni Papieskich odbędzie się również wiele innych wydarzeń. 3 kwietnia o godzinie 17.00 w Teatrze Nowym odbędzie się spotkanie „Kremówki tak, nauka tak. Kawiarenka z oknem na świat: 'A jednak po nas coś zostanie?'” z udziałem m.in. prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, prof. Antonii Cygan, ks. dr hab. Piotra Góreckiego prof. IO oraz red. Tadeusza Marka.

4 kwietnia w kinie ROMA zaprezentowany zostanie maraton filmów z przesłaniem. Na seansie o godzinie 16.00 będzie można obejrzeć film „Gunda” (produkcja: Norwegia, USA 2020), o godzinie 17.45 – „Duch śniegów” (produkcja: Francja 2021), a o godzinie 19.30 – „Serce dębu” (produkcja: Francja 2022).

W ramach uroczystości odbędzie się także koncert pasyjny „W.A.Mozart-Requiem d-moll IKV 626” w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej oraz chóru Resonans Con Tutti. Wieczór literacki inspirowany twórczością św. Jana Pawła II zorganizowany zostanie z Klubem Inteligencji Katolickiej w Wypożyczalni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. Wielkopiątkowe refleksje poetyckie pt. „Cisza… wyrzeźbiona słowem” odbędą się 7 kwietnia o godzinie 10.00 na Facebooku i Youtubie Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu. Natomiast 8 kwietnia o godzinie 10.00 będzie można zobaczyć prezentację multimedialną „Żadne słowo, gest ani znak – nie uniesie całego obrazu…” na Facebooku i Youtubie.

źródło: UM ZABRZE

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij