Napisane przez 7:45 pm Świętochłowice, Z regionu

Świętochłowice: Zatrzymanie za posiadanie amfetaminy

Wczoraj wieczorem, na ulicy Rudzkiej w Świętochłowicach, policjanci patrolujący rejon zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę siedzącego w zaparkowanym samochodzie. Jego nerwowa reakcja na widok radiowozu skłoniła funkcjonariuszy do kontroli. Mężczyzna, 43-letni mieszkaniec miasta, był wyraźnie zdenerwowany, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia policjantów.

Podczas legitymowania, na jaw wyszły powody jego zdenerwowania. Mężczyzna miał przy sobie zwitek folii aluminiowej zawierający biały proszek. Przeprowadzone na miejscu badania testowym potwierdziły, że substancją tą była amfetamina, z której można by przygotować blisko 20 dawek handlowych.

Zatrzymany 43-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia. Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia przez odpowiednie organy ścigania, które będą kontynuować dochodzenie w tej sprawie.

To zatrzymanie stanowi kolejny przykład determinacji i ciągłej pracy policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Policja przypomina o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem substancji zabronionych, podkreślając zarówno rygorystyczne podejście do naruszeń, jak i swoje zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa lokalnym społecznościom.

źródło: Policja

Visited 51 times, 1 visit(s) today
Zamknij