Napisane przez 7:48 pm Tarnowskie Góry, Z regionu

Aktywne świętowanie Dnia Flagi w Tarnowskich Górach

Już 2 maja, na tarnogórskim Rynku o godzinie 11:45, mieszkańcy Tarnowskich Gór będą mieli okazję wziąć udział w szczególnym wydarzeniu z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie rozpocznie się od uroczystego przekazania flag harcerzom przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, ich wciągnięcie na maszty oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Po ceremonii uczestnicy wyruszą na trasę rajdu rowerowego oraz marszu nordic walking.

Trasa rajdu rowerowego poprowadzi przez malownicze ulice miasta, korzystając z nowo wybudowanych ścieżek rowerowych. Uczestnicy rajdu będą mogli cieszyć się pięknem miasta, pokonując między innymi ulice: Strzelecką, Sobieskiego, Piłsudskiego i Nakielską, aż do punktu przesiadkowego, gdzie na krótkim postoju omówione zostaną zasady bezpiecznego poruszania się. Marsz nordic walking również przemierzy ciekawą trasę, prowadząc uczestników przez ulice Krakowską, Wolności, Karola Miarki, aż do Kopalni Zabytkowej.

Na zakończenie obu tras, zarówno rowerzyści, jak i miłośnicy nordic walking zostaną zaproszeni na poczęstunek w restauracji przy Kopalni Zabytkowej, gdzie będą mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami z przebytej trasy. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że każdy uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność i że zapewnione zostaną wszelkie środki bezpieczeństwa.

źródło i foto: UM Tarnowskie Góry

Visited 47 times, 1 visit(s) today
Zamknij