Napisane przez 1:45 pm Bytom

Turniej Szachowy w Bytomiu

W sobotę 28 stycznia w Atrium Plejada rozegrany zostanie Puchar Szkoły Szachowejh „Czarny Koń”. Turniej ten daje szachistom doskonałą okazję do zademonstrowania swoich umiejętności i rywalizacji o najwyższe miejsce. Koniecznie sprawdź to ekscytujące wydarzenie w bytomskim centrum handlowym! Do udziału w nadchodzącym wydarzeniu zaproszeni są wszyscy, bez względu na poziom doświadczenia czy grupę wiekową. Istnieją dwie oddzielne kategorie: Turniej Otwarty i Turniej Dziecięcy. Zwycięzcy każdego turnieju zostaną nagrodzeni nagrodami pieniężnymi, a rejestracja wciąż trwa.

Szachy to wspaniały sport dla mózgu, rozwijający zdolności poznawcze, pomagający w koncentracji oraz zwiększający kreatywność. Osoby, które regularnie grają w szachy, mają lepsze zdolności zapamiętywania, choćby dlatego, że muszą pamiętać kombinacje ruchów i ich potencjalne skutki. Od pewnego czasu rozgrywki szachowe cieszą się coraz większą popularnością, nic więc dziwnego, że w organizację Turnieju Szachowego zaangażowało się Atrium Plejada.

W ramach współpracy z tutejszą Szkołą Szachową „Czarny Koń”, odbędą się dwa turnieje: Turniej Open dla wszystkich chętnych szachistów oraz Turniej Dla Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w systemie szwajcarskim, co oznacza, że rywalizacja polega na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami. W systemie tym z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Wymogiem udziału w rozgrywkach jest wpłata wpisowego w wysokości 40,00 zł, której należy dokonać do 26.01.2023 na konto organizatora. Zgłoszenia do udziału w Turnieju Open przyjmowane są poprzez stronę http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_163/, natomiast zapisy dzieci prowadzone są telefonicznie/sms pod numerem 691 855 524 bądź drogą mailową: kontakt@czarnykon.net.pl. Sobotni turniej został zgłoszony do rankingu FIDE. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.

Do udziału w Turnieju Open wciąż jeszcze mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani. Turniej ma formułę otwartą. W rozgrywkach wezmą udział zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy. Rundy odbędą się 28 stycznia br. w godzinach 10.00-16.00. Potwierdzenie zgłoszeń przyjmowane będzie do godz. 9.45 w Biurze Turnieju, znajdującym się w pobliżu sklepów RTV Euro AGD i Reserved. Zakończenie Turnieju Open i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 16.30.

Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody pieniężne o łącznej wartości 4 200 złotych.

  • w klasyfikacji głównej:

– za zdobycie I miejsca – nagroda pieniężna oraz puchar

– za miejsca II – V – nagroda pieniężna

  • w klasyfikacji do rankingu 1800 ELO rapid (włącznie): za miejsca I-V – nagroda pieniężna
  • w klasyfikacji do rankingu 1550 ELO rapid (włącznie): za miejsca I-V – nagroda pieniężna
  • najlepszy zawodnik z Bytomia (kryterium – klub lub miejsce zamieszkania): za miejsca I-III – nagroda pieniężna

W sobotę rozegrany zostanie także Turniej Dla Dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Szachowe zawody dla juniorów odbędą się równolegle z rozgrywkami dorosłych, w godzinach 10.00-13.00. Potwierdzenie zgłoszeń przyjmowane będzie do godz. 9.30 w Biurze Turnieju, znajdującym się w pobliżu sklepów RTV Euro AGD i Reserved. Najmłodsi juniorzy otrzymają upominki niespodzianki. Wręczenie nagród przewidziane jest tuż po zakończeniu turnieju, około godz. 13.30.

Szachy to wspaniały sport rozwijający wiele umiejętności. To także sposób na przyjemne spęczenie czasu w duchu sportowej rywalizacji, w towarzystwie miłośników szachowych roszad. Do udziału w sobotnich rozgrywkach zapraszamy zarówno profesjonalnych szachistów, jak i tych początkujących. Mile widziani będą również kibice, trzymający kciuki za zawodnikówmówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

Sobotni Turniej Open rozegrany zostanie w pasażu Atrium Plejada, pomiędzy salonami Reserved i RTV Euro AGD, natomiast Turniej Dla Dzieci odbędzie się w lokalu nr 47 (obok sklepu Pepco).

Regulamin turnieju oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na www serwisu turniejowego: Turniej Szachowy o Puchar Szkoły Szachowej CZARNY KOŃ (chessarbiter.com) oraz na stronach organizatorów: http://czarnykon.net.pl/ oraz https://atrium-plejada.pl/turniej-szachowy/.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij