Wakacyjna Trasa Dwójki Zabrze 2022 – gdzie, kto wystąpi, bilety

wakacyjna trasa dwójki zabrze

Już w najbliższą niedzielę 21.08.2022 o godzinie 20:00 rusza Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 w Zabrzu. Nie martwcie się o bilety, wstęp jest wolny!

Koncert dwójki w Zabrzu odbędzie się hasłem „Niech żyje biesiada!”. Rozpoczyna się o godzinie 20:00 i będzie transmitowany również w telewizji na kanale TVP2 oraz TVP Polonia. Wakacyjna Trasa Dwójki to seria plenerowych koncertów organizowanych w różnych miejscach Polski. Dotychczas koncerty odbyły się w takich miastach jak Wilno, Augustynów, Włocławek, Stalowa Wola, Łomża, Stężyca, Elbląg. Teraz czas na Zabrze!

Gdzie odbędzie się koncert Wakacyjna Trasa Dwójki w Zabrzu

Koncert odbędzie się w parku im. Jana Pawła II w Zabrzu, na osiedlu Kopernika, a dokładniej przy obiekcie Aquarius Kopernik. Adres: aleja Korfantego 18, 41-840 Zabrze.

Wakacyjna Trasa Dwójki w Zabrzu – kto wystąpi

Na scenie pojawi się ogromny przekrój artystów. Wystąpią gwiazdy disco-polo, ikony polskiego popu i nie tylko. Poniżej wszyscy wykonawcy, których usłyszymy na żywo:

 • Boys
 • Maryla Rodowicz
 • Power Play
 • Dagmara Bryzek
 • Mig
 • Stefano Terazzino
 • Andrzej Rybiński
 • Mike & Laurent
 • Janek Traczyk
 • Damian Holecki
 • Ryszard Makowski
 • Bożena i Mirosław Szołtysek

Wakacyjna Trasa Dwójki w Zabrzu – bilety i wejściówki

Na koncert nie są wymagane bilety, ani wejściówki. Wakacyjna Trasa Dwójki w Zabrzu jest zupełnie darmowym wydarzeniem

Warto dodatkowo zapoznać się z materiałem przygotowanym przez Telewizję Zabrze, w którym wypowiada się Wiesław Śmietana, obecny dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jak podkreśla nie jest pierwsza tego typu impreza w Zabrzu ponieważ w 2007 roku, dokładnie w tym samym miejscu odbył się koncert „Hitów Na Czasie”, a w 2014 „Lato ZET i Dwójki”. W 2007 roku na wspomnianej wyżej imprezie było ponad 110 000. Czy w tym roku pobijemy ten rekord?

Jak relacjonuje prezydent Zabrza – Małgorzata Mańka-Szulik, przygotowania idą pełną parą, a scena jest już niemal gotowa na przyjęcie gwiazd.
scena wakacyjna trasa dwójki

Wakacyjna Trasa Dwójki w Zabrzu – gdzie zaparkować

Na to pytanie odpowiedź przygotowała już zabrzańska policja. Cytując informację ze strony:

Koncert odbędzie się na osiedlu Kopernika przy Zabrzańskim Kompleksie Rekreacji – Aquarius Kopernik. Dla wszystkich zmotoryzowanych wyznaczone zostały miejsca parkingowe, gdzie można pozostawić swoje samochody.

Miejsca postoju zostały wyznaczone na parkingu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji – Aquarius Kopernik, przy Kościele pw. Św. Wojciecha oraz obok skateparku przy ul. Heweliusza.

Poniżej udostępniamy gdzie znajdują się wskazane powyżej parkingi:
parking wakacyjna trasa dwojki zabrze

4 thoughts on “Wakacyjna Trasa Dwójki Zabrze 2022 – gdzie, kto wystąpi, bilety

  1. Michał, cytując informację ze strony Policji w Zabrzu:
   „Koncert odbędzie się na osiedlu Kopernika przy Zabrzańskim Kompleksie Rekreacji – Aquarius Kopernik. Dla wszystkich zmotoryzowanych wyznaczone zostały miejsca parkingowe, gdzie można pozostawić swoje samochody. Miejsca postoju zostały wyznaczone na parkingu Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji – Aquarius Kopernik, przy Kościele pw. Św. Wojciecha oraz obok skateparku przy ul. Heweliusza.”

 1. Zaktualizowaliśmy wpis o informacje dotyczące tego gdzie można zaparkować udając się na Wakacyjną Trasę Dwójki w Zabrzu. Dodaliśmy także zdjęcie parkingów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd