Napisane przez 11:29 am Ciekawostki, Pozostałe, Ważne w mieście

Zabrze – Moje miasto – wideo – spacer po Zabrzu

zabrze moje miasto

Zapraszamy do spaceru po Zabrzu w półtorej minuty. Wideo pt. „Zabrze – Moje miasto” przygotował Karol Kujawa i cieszy się ono ponad 23 tyś wyświetleniami na platformie YouTube. Film jest z 2017 roku, niektóre ujęcia mogą być już nieaktualne jak np. dworzec autobusowy przy ul. Goethego w centrum Zabrza gdzie trwa obecnie budowa centrum przesiadkowego.

Wideo rozpoczyna widok z wiaduktu z ul. 3-go Maja na wspomniany wcześniej dworzec autobusowy przy ul. Goethego w centrum Zabrza tzw. „Belka”. Nie wiele osób wie, że dworzec potocznie zwany „Belką” swoją nazwę zawdzięcza dawnej nazwie ulicy. Niegdyś ulica Johanna Wolfganga Goethego to była ulica Nikosa Belojanisa, który był komunistycznym działaczem. W kolejnych ujęciach filmu zobaczymy ujęcie Centrum Edukacji w Zabrzu tzw. „tegiet”. Następnie film przedstawia Plan Dworcowy, również z perspektywy wiaduktu. W kolejnych sekundach uwieczniona została okolica przy Arenie Zabrze, zaraz później blokowisko na dzielnicy Poremba, bloki z ulicy Struzika. W 30-stej sekundzie mamy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, oraz tunel wychodzący na Plan Dworcowy. W produkcji nie zabrakło także centralnego punktu miasta jakim jest skrzyżowanie ulicy Wolności z ulicą Powstańców Śląskich czy ujęcia na ulicę świętej Barbary.
W kolejnych sekundach zobaczymy między innymi Wieżę ciśnień na ul. Jana Zamoyskiego 2 jeszcze przed odrestaurowaniem, pomnik Wincenta Pstrowskiego przy ul. 3 Maja, czy ujęcie DTŚ na odcinku Zabrzańskim.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Zamknij