Napisane przez 7:41 pm Ważne w mieście

Areszt dla 32-latka oskarżonego o znęcanie się nad rodziną

Tymczasowy areszt za znęcanie się

Na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy, 32-letni mężczyzna, aresztowany przez policjantów z Zabrzańskiej Trójki, będzie przebywał w areszcie śledczym. Decyzję o tymczasowym pozbawieniu wolności podjął sąd w minioną niedzielę. Ten mężczyzna był sprawcą długotrwałych aktów psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją partnerką oraz synem. Teraz musi stawić czoło możliwości otrzymania kary, która może wynosić do pięciu lat pozbawienia wolności.

W trakcie interwencji, funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 32-latka. Zebrane przez nich informacje wskazywały na to, że przez długi czas mężczyzna stale stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec partnerki i syna. Policjanci zdołali przerwać ten ciąg przemocy. Po zebraniu odpowiednich materiałów dowodowych, kryminalni przesłuchali 32-latka i postawili mu zarzuty dotyczące znęcania się nad partnerką i synem. W niedzielę, na podstawie zgromadzonych dowodów, sąd z Zabrza podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policja, razem z przedstawicielami jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia, ma obowiązek podejmowania działań w przypadku podejrzeń dotyczących występowania przemocy w rodzinie. Te działania są podejmowane zgodnie z procedurą „Niebieskiej Karty”.

Głównym celem przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest powstrzymanie przemocy na etapie, który jeszcze nie kwalifikuje się jako przestępstwo. Policja, wypełniając swoje ustawowe obowiązki, reaguje na każdy sygnał wskazujący na możliwość wystąpienia przemocy w rodzinie. Podejmuje różnorodne inicjatywy mające na celu utrzymanie wysokiej jakości działań w tym obszarze. W tym kontekście, zapewnia również kanały komunikacji dla obywateli, wspierające działania przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij