Napisane przez 7:22 pm Bytom

Bytom: „Zdrowa bytomianka” – temat przewodni siódmej konferencji zdrowotnej w Bytomiu

Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu już po raz siódmy staje się gospodarzem ważnego wydarzenia edukacyjnego, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz znaczenie profilaktyki zdrowotnej. Konferencja odbędzie się 7 maja o godzinie 9:30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 i będzie poświęcona zagadnieniom zdrowia kobiet pod hasłem „Zdrowa bytomianka”.

W programie konferencji zaplanowano serię wykładów prowadzonych przez znakomitych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Wśród prelegentów znajdzie się prof. dr hab. Anita Olejek, która omówi kwestie samokontroli zdrowia kobiet, oraz dyrektorka „Dwójki” Kornelia Cieśla, specjalizująca się w neuroterapii. Inne tematy wykładów to m.in. cesarskie cięcie – prezentowane przez dr n. med. Mateusza Zamłyńskiego, wpływ masażu twarzy na całe ciało omówiony przez kosmetolożkę Agnieszkę Liberę, oraz wyzwania związane ze stresem hospitalizacji poruszone przez położną Dorotę Siebiata-Tomczyk.

Wydarzenie wzbogacą również występy artystyczne, w tym koncert saksofonisty Tomasza Kołakowskiego oraz młodych instrumentalistów ze szkoły muzycznej. Dodatkową atrakcją będzie wernisaż prac malarskich słuchaczek Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Konferencja cieszy się patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co jest zaproszeniem dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem i profilaktyką, by wzięli w nim udział i zyskali cenne informacje, które mogą wpłynąć na poprawę jakości ich życia.

źródło: UM Bytom

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Zamknij