Napisane przez 7:23 pm Bytom

Bytom: Inwestycje w bezpieczeństwo i estetykę – Bytom modernizuje chodniki

W Bytomiu rozpoczęła się szeroko zakrojona przebudowa chodników, której pierwszym etapem jest remont chodnika przy ulicy św. Piotra w Łagiewnikach. To jedna z czterech planowanych inwestycji, mających na celu poprawę infrastruktury miejskiej, na co przeznaczono prawie 1 mln zł.

Prace przy ul. św. Piotra obejmują odcinek od ulicy Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Tulipanów. Inwestycja ta nie tylko poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych, ale także estetykę miejskiej przestrzeni. Mieszkańcy wskazywali na potrzebę takich działań podczas spotkań z prezydentem, co dowodzi, że miasto reaguje na ich głos.

Realizacja obejmuje także przebudowę chodników przy ulicach Fałata i Łużyckiej w Śródmieściu oraz przy ulicy Królowej Jadwigi w Rozbarku. Prace zostaną przeprowadzone przez firmę „AQUAMER” z Bytomia, która wygrała przetarg. Projekt przewiduje demontaż starych nawierzchni, wykonanie nowych podbudów z tłucznia kamiennego, a także ułożenie nowych krawężników i nawierzchni z kostki brukowej.

Finansowanie projektu pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz środków własnych miasta. Dzięki tym inwestycjom Bytom stanie się bardziej przyjazny dla mieszkańców oraz odwiedzających, podnosząc standardy życia w miejskiej przestrzeni publicznej.

źródło i foto: UM Bytom / FB

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij