Napisane przez 7:15 pm Gliwice

Gliwice wyróżnione przez Polski Związek Piłki Siatkowej

Gliwice zostały docenione przez Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) za wkład w organizację międzynarodowych imprez sportowych w 2023 roku. W uznaniu za owocną współpracę, Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic, odebrał pamiątkowe medale z rąk prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego podczas uroczystości w Warszawie.

Podczas spotkania podsumowano sezon reprezentacyjny 2023, w którym polscy siatkarze zdobyli złote medale Ligi Narodów w Gdańsku, Mistrzostw Europy w Rzymie oraz brązowy medal Ligi Narodów w Arlington, USA. Pamiątkowe kopie tych medali zostały wręczone Gliwicom jako podziękowanie za zaangażowanie w organizację siatkarskich imprez na najwyższym światowym poziomie.

Gliwice były gospodarzem wielu ważnych międzynarodowych imprez siatkarskich w 2022 roku, w tym 20. edycji Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, gdzie Polacy zdobyli srebrny medal. Większość spotkań MŚ odbyła się w Gliwicach (w PreZero Arenie Gliwice) i w Katowicach (w Spodku). Miasto było również gospodarzem meczu towarzyskiego Reprezentacji Polski seniorek, ćwierćfinałów i półfinałów Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet oraz Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

To wyróżnienie potwierdza, że Gliwice są ważnym ośrodkiem siatkarskim w Polsce, przyciągającym zarówno krajowe, jak i międzynarodowe wydarzenia sportowe.

źródło: um gliwice / Fot. M. Buksa/UM w Gliwicach

Visited 49 times, 1 visit(s) today
Zamknij