Napisane przez 6:21 pm Ciekawostki

Jak zachować motywację podczas poszukiwania pracy?

Znalezienie pracy to dość czasochłonny i energochłonny proces. Niewłaściwe podejście może wpłynąć na motywację i entuzjazm. Ostatecznie wpłynie to na to, jak zaprezentujesz się w rozmowach kwalifikacyjnych

Znalezienie nowej pracy zwykle ma być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem, ale czasami jest odwrotnie. Czasami, gdy przestajesz szukać pracy, a ogłoszenia o odrzuceniu zaczynają się piętrzyć, nie czujesz się jak VIP, ale jak CV włóczęgi.

Jednak ważne jest, aby zachować motywację podczas poszukiwania pracy, aby zachować dobry nastrój i stan psychiczny. Oto kilka wskazówek, jak zachować pewność siebie podczas szukania pracy na takich serwisach, jak Jooble. Pasującą ofertę pracy łatwiej znaleźć, używając słów kluczowych, takich jak np. praca Zabrze.

Pamiętaj: jesteś czymś więcej niż tylko CV

Znalezienie pracy może być nieludzkie. Rekrutera tak naprawdę nie obchodzi, kim jesteś, jak się czujesz ani co lubisz robić w weekendy. Dla niego jesteś nazwiskiem, zbiorem kwalifikacji i mieszanym doświadczeniem.

Ale prawda jest taka, że zawsze jesteś czymś więcej niż tylko pracą lub CV. Twoje upodobania, hobby i faworyci są prawdziwe, nawet jeśli twój pracodawca tak naprawdę nie dba o nie. Dlatego pamiętaj, aby wziąć trochę wolnego od poszukiwania pracy, a także znaleźć czas na rozrywkę.

Pielęgnuj swoje hobby i zainteresowania

Nawiasem mówiąc, dobrym sposobem na oderwanie się od poszukiwania pracy jest kontynuacja hobby i zainteresowań. Możesz czuć się winny z powodu robienia rzeczy, które nie pomagają Ci znaleźć pracy, takich jak granie w gry wideo lub spacery po parku. Jednak przerwy w pracy są dobre dla ogólnej produktywności.

Rób dalej to, co kochasz robić. Nie pozwól, aby poczucie winy mówiło ci, że „nie wolno ci” bawić się, gdy nie masz pracy. Skoro osiągnąłeś swój cel poszukiwania pracy na dziś (porozmawiamy o tym później), powinieneś się trochę zabawić.

Oczywiście, ponieważ szukasz pracy, możesz nie mieć dochodów lub oszczędności, które chciałbyś przeznaczyć na zainteresowania i hobby. Jednak nadal musisz robić to, co kochasz, inaczej będziesz się nudzić, szukając pracy.

Wyznacz dobry i produktywny cel

Cele to miecz obosieczny. Przy prawidłowym stosowaniu może być świetnym sposobem na poranne obudzenie się i rozpoczęcie dnia. Niewłaściwe postępowanie może spowodować wiele smutku i poczucia bezwartościowości, jeśli nie uda ci się tego osiągnąć.

Kluczem jest tutaj wyznaczenie osiągalnego i mierzalnego celu za pomocą swoich działań. W ten sposób cel pomaga zwiększyć produktywność i nie szkodzi jej.

Jak wyznaczyć osiągalny cel

Osiągalny cel to cel wyznaczony realistycznie. Wyznaczając cel, powinieneś pomyśleć o tym, co tak naprawdę możesz osiągnąć jako osoba. „Chcę jutro pracować” to niedopuszczalnie ambitny cel, ponieważ znalezienie pracy zajmuje trochę więcej czasu.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że jest to praktycznie niemożliwe, gdy stawiasz sobie zbyt wysokie cele. Na przykład, jeśli mówisz sobie, że chcesz obsadzić eksponowane stanowisko w poszukiwaniu pracy, ale ogłoszenia o pracę wymagają znacznie więcej, niż możesz obecnie aplikować, może warto nieco obniżyć swoje aspiracje.

Jak wyznaczyć mierzalny cel

Cel, który można zmierzyć Twoimi działaniami, daje Ci pełną kontrolę nad tym, czy osiągnąłeś swój cel. Cel „Chcę znaleźć pracę” nie jest dobry, ponieważ nie ma żadnych postępów ani kryteriów do jego pomiaru. Albo nie masz pracy, albo ją masz.

Najlepiej wyznaczyć cel, w którym masz pełną kontrolę nad tym, czy możesz go osiągnąć. Na przykład „Chcę ubiegać się o pięć ofert pracy dziennie” lub „Chcę spędzać sześć godzin dziennie na wyszukiwaniu ofert pracy i ubieganiu się o nie”. To dobrze, ponieważ masz większą kontrolę nad tym, czy osiągniesz te cele. NIE.

Wyznaczenie sobie takiego celu jest bardzo korzystne dla zdrowia psychicznego. Bez celu bardzo łatwo jest spędzić cały dzień na myśleniu o znalezieniu pracy i poczuciu winy, gdy zrobiłeś coś innego. Gdy osiągniesz dzisiejszy cel, to wszystko; Masz teraz pozwolenie na odejście od tego podejścia i ciesz się resztą dnia.

Świętuj najmniejsze zwycięstwa

Szukając pracy, bardzo łatwo jest uzyskać ogólne pojęcie i skupić się na jednym celu, który chcesz osiągnąć: zdobyciu pracy. Z twojego punktu widzenia wszystko, co nie prowadzi do nowej kariery, jest bezużyteczne.

Ale niekoniecznie tak jest. Jeśli byłeś na krawędzi sukcesu, ale poniosłeś porażkę, jest to znak, że robisz coś dobrze. Na przykład, jeśli zostałeś wezwany na rozmowę kwalifikacyjną, ale nie otrzymałeś odpowiedzi od kierownika ds. Rekrutacji, oznacza to, że jesteś naprawdę blisko osiągnięcia swojego wielkiego celu. To nie jest coś, co cię zasmuca; Rzeczywiście, warto to uczcić.

Wniosek

Znalezienie pracy może być ekscytujące, ale im dłużej szukasz, tym bardziej wyczerpują się twoje zdolności fizyczne i umysłowe. Jednak ważne jest, aby podtrzymywać swoje zainteresowania, wyznaczać sobie dobre cele i nagradzać się, gdy zbliżasz się do zdobycia pracy, która była poza twoim zasięgiem.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij