Napisane przez 2:15 pm Ciekawostki

Kajak wędkarski na pedały – czy warto go mieć?

Każdy z nas wie, jak wyglądają kajaki i z czym kojarzą się spływy kajakowe – słońce, woda, niezły trening ramion dzięki kilkugodzinnemu wiosłowaniu, aktywnie spędzony czas na łonie natury. Ostatnimi czasy na popularności zyskują kajaki wędkarskie, których wygląd oraz sposób użytkowania nieco różnią się od popularnych kajaków turystycznych dostępnych w wypożyczalniach. Kajak wędkarski na pedały – czy jest sens się w niego zaopatrywać?

Napęd kajaka wędkarskiego

Kajakowanie do tej pory kojarzyło Ci się głównie z wiosłowaniem? Nie ma w tym nic dziwnego! Też mam w pamięci te zakwasy ramion po ostatnim spływie. Kajak wędkarski na pedały likwiduje problem bolących ramion, gdyż – jak samo to określenie wskazuje – wyposażony jest w napęd nożny. Zastanawiasz się pewnie, czy to wygodny sposób przemieszczania się na akwenie wodnym? Bardzo! Przecież na połów ryb wybiera się zazwyczaj spokojne rejony, którym daleko do wartkich koryt rzeki. Kontrola, którą uzyskujemy przy pomocy wiosła, jest więc w tym przypadku niepotrzebna….Potrzebne za to są obie ręce! I właśnie to daje nam kajak wędkarski na pedały – swobodę, której nie da nam żadna inna łódź. Niektóre modele można dodatkowo wyposażyć w silnik – to już w ogóle bajka! Stosunkowo niewielkim kosztem jesteś w stanie uzyskać ponadprzeciętną jednostkę pływającą.

Udogodnienia w kajaku wędkarskim

Dobry kajak wędkarski na pedały to nie tylko dość specyficzny napęd, ale również:

  • wygodne siedzenia – najlepiej regulowane, z podnóżkiem i z możliwością szybkiego demontażu. Na rybach spędza się zazwyczaj całe dnie – ważnym jest, aby spędzić ten czas w komfortowych warunkach;
  • pokład wyłożony antypoślizgowym materiałem, dzięki któremu można bez problemu łowić ryby w pozycji stojącej;
  • uchwyty na wędki;
  • obszerny, stabilny pokład, który pomieści wszystkie złowione zdobycze, coolery, torby i plecaki oraz wszystko to, co niezbędne dla każdego wędkarza;
  • skrytki i schowki na najpotrzebniejsze drobiazgi;
  • dość specyficzny kolor (maskująca zieleń lub popularne “moro”), który umożliwia zakamuflowanie się w wodnych szuwarach, dzięki czemu można bez problemu obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Czy istnieje na rynku taki kajak wędkarski na pedały, który łączy wszystkie te cechy?

Najlepsze kajaki wędkarskie

Jeśli nie zależy Ci na napędzie nożnym i wolisz postawić na tradycyjny sposób napędu, to zapoznaj się z ofertą marki Pelican – jest to największy producent kajaków na świecie. Wszystkie jego wyroby cechują się lekkością, stabilnością i świetną jakością wykonania. Jeśli natomiast interesują Cię tylko tytułowe kajaki wędkarskie na pedały, to koniecznie przyjrzyj się asortymentowi firmy Feel Free, która szturmem zdobywa nasz europejski rynek (przywędrowała do nas z USA, gdzie od wielu lat bije rekordy popularności wśród wędkarzy). Kajak wędkarski na pedały Feel Free to absolutna limuzyna wśród kajaków wędkarskich – nie ma sobie równych.

Gdzie kupić kajak wędkarski na pedały?

Chcesz kupić kajak marki Pelican? Albo wolisz kajak wędkarski na pedały Feel Free? Zajrzyj na stronę gokajak.com, gdzie znajdziesz produkty obu tych firm. Nie zapomnij o dodatkowych akcesoriach, takich jak kapok wędkarski, wodoszczelna torba lub plecak czy wodoszczelne etui na telefon. Wszystko to z pewnością przyda Ci się podczas całodniowego wędkowania! Ten sklep internetowy sprowadza cały swój asortyment prosto od producentów, dzięki czemu my – jako konsumenci – mamy pewność, że nabywamy towar oryginalny i w najniższej możliwej cenie. To jak – co wybierasz?

Visited 46 times, 1 visit(s) today
Zamknij