Napisane przez 1:25 pm Ciekawostki

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto się na to zdecydować?

Własne mieszkanie to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa finansowego i stabilności. Aktywo fizyczne, którego zostaniemy właścicielami jest jednym z najlepszych sposobów na ulokowanie własnego kapitału. Nie da sie ukryć, że na mieszkanie zwykle zbieramy środki przez wiele lat, a i tak potrzebna jest decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Wobec tego, warto w tym momencie rozważyć zalety, jakie niesie za sobą zakup nieruchomości prosto od dewelopera!

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto mu zaufać?

Wybór i zakup mieszkania na własną rękę, choć może się nie wydawać, obarczony jest dość dużym ryzykiem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  • czas jaki trzeba będzie poświęcić, aby znaleźć idealną nieruchomość, która wpisze się w nasze potrzeby;
  • czas jaki trzeba poświęcić na samodzielne oględziny nieruchomości – w momencie, kiedy brakuje nam wiedzy i doświadczenia oględziny te mogą okazać się nieskuteczne;
  • kontakt z właścicielem nieruchomości, a także późniejsze negocjacje – również w tym wypadku musimy liczyć się z tym, że nie mamy pewności, co do tego, czy oferowana cena jest cena rynkową.

Biorąc pod uwagę, że kredyt hipoteczny jest udzielany na określoną kwotę, może być problem ze zgromadzeniem należnego kapitału w przypadku nieoczekiwanego remontu lub innych, większych wydatków mieszkaniowych. W momencie, kiedy decydujemy się na pomoc doświadczonego dewelopera, nie musimy się tymi kwestiami martwić.

W jaki sposób deweloper skróci czas potrzebny na zakup nieruchomości?

Doświadczony deweloper jak np. Forestclub.com.pl, doskonale wie, jakie działania należy podjąć, by zakup nieruchomości był nie tylko prosty, ale także i przyjemny. W tej kwestii najważniejszy okazuje się wywiad, jaki zostanie przeprowadzony wraz z klientem. To właśnie podczas niego deweloper zbiera informacje odnośnie:

  • zainteresowań klienta odnośnie konkretnych typów nieruchomości;
  • potrzeb klienta w zakresie rozkładu pomieszczeń i standardu mieszkania;
  • możliwości finansowych klienta.

Na tej podstawie przystępuje on do selekcji poszczególnych ofert, które stanowią idealną odpowiedź na zebrane wcześniej informacje. Podczas kolejnego spotkania, wybrane oferty prezentowane są klientowi. Oczywiście deweloper stara się dokładnie opisać zalety i wady danego mieszkania, a także prognozy i analizy na przyszłość. Jeśli nieruchomości jest jeszcze w stanie budowy, wówczas deweloper może nawet udzielić informacji odnośnie prawdopodobnej wysokości czynszu i innych opłat medialnych. Po wyselekcjonowaniu przez klienta poszczególnych ofert nieruchomości, deweloper wraz z nim może udać się na oględziny i towarzyszyć mu w procesie negocjacji. Jednym słowem, kupno mieszkania od dewelopera jest nie tylko szybsze, ale także wiąże się z mniejszą ilością formalności do załatwienia.

Czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne?

Decydując się na współprace z deweloperem, możemy mieć pełną pewność co do bezpieczeństwa transakcji i wyboru. Oferty, które deweloper posiada w swojej bazie są rzeczywiste i sprawdzone. Zdjęcia podglądowe przedstawiają realny stan mieszania, więc nie musimy obawiać się rozczarowania podczas jego oględzin. Ważne staje się również to, że współpracując z deweloperem mamy gwarancję uzyskania najlepszej ceny rynkowej za metr kwadratowy danej nieruchomości. W przypadku kupna mieszkania z rynku wtórnego, ceny te często są zawyżane, a negocjacje nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Z tego też względu, współpraca z deweloperem w tym zakresie jest wyjątkowo korzystna.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij