Napisane przez 11:36 pm Ciekawostki

PSM Zabrze – Państwowa Szkoła Muzyczna

W sercu Zabrza, wśród zabytkowych kamienic i nowoczesnych budynków, znajduje się miejsce, gdzie młodzi ludzie rozwijają swoje muzyczne pasje. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu to nie tylko placówka edukacyjna, ale przede wszystkim przestrzeń dla talentów, której misją jest kształcenie przyszłych artystów.

Historia i misja szkoły

Choć strona internetowa szkoły nie dostarcza szczegółowych informacji na temat jej historii, wiadomo, że od lat jest ważnym punktem na muzycznej mapie Zabrza. Jej misją jest kształcenie młodych ludzi w zakresie muzyki, rozwijanie ich talentów i przygotowywanie do dalszej kariery artystycznej.

Struktura i organizacja

Szkoła oferuje szeroki zakres zajęć dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Wśród nich znajdują się m.in. zajęcia z nadzoru pedagogicznego, pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz różnego rodzaju warsztaty i kursy. Dzięki elektronicznemu dziennikowi, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogą na bieżąco śledzić postępy w nauce.

Osiągnięcia uczniów

Uczniowie PSM w Zabrzu regularnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając cenne doświadczenia i wyróżnienia. Niestety, dokładne informacje na temat ich osiągnięć nie są dostępne na stronie szkoły.

Wydarzenia i projekty

Każdy rok szkolny w PSM w Zabrzu obfituje w liczne wydarzenia. Od uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, przez ślubowanie uczniów klas pierwszych, po różnego rodzaju koncerty i występy. Szkoła aktywnie uczestniczy także w projektach zewnętrznych, które umożliwiają uczniom rozwijanie swoich pasji poza murami placówki.

Informacje praktyczne

Dla rodziców przygotowano specjalną sekcję na stronie szkoły, gdzie mogą znaleźć najważniejsze dokumenty szkolne, informacje o Radzie Rodziców czy aktualne plany lekcji.

Kontakt

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu mieści się przy ul. Reymonta 7a, 41-800 Zabrze. Kontakt z placówką jest możliwy pod numerem telefonu: 32 27 14 679 w godzinach 8:00-18:00 w dni robocze. Szkoła jest także obecna w mediach społecznościowych, gdzie można śledzić jej aktualności.

Visited 43 times, 1 visit(s) today
Zamknij