Napisane przez 4:42 pm Ważne w mieście

Rodzinny Rajd Rowerowy Inicjatywa 'Miasto Przestrzenią Rozwoju’ w Zabrzu

Rodzinny Rajd Rowerowy Zabrze
Rodzinny Rajd Rowerowy Zabrze

fot. Pawel-JaNic Janicki / źródło: UM Zabrze

W sobotę, tłumy entuzjastycznych uczestników wyruszyły w malowniczą podróż rowerową w kierunku imponującej makoszowskiej hałdy. To właśnie tam odbył się niezapomniany Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu. Ta dynamiczna impreza, wpisująca się w ramy projektu „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, została ufundowana przez Norweski Mechanizm Finansowy na okres 2014-2021.

Program imprezy był pełen różnorodnych atrakcji, które dostarczały uczestnikom zarówno rozrywki, jak i wiedzy. Wśród nich znalazła się fascynująca prelekcja na temat bezpieczeństwa, która przybliżyła zasady ochrony podczas jazdy na rowerze. Dodatkowo, odbył się także profesjonalny pokaz pierwszej pomocy, podczas którego instruktorzy przedstawiali skuteczne techniki ratowania życia w nagłych sytuacjach. Uczestnicy mieli również okazję zmierzyć się w różnego rodzaju próbach sprawnościowych, które sprawdzały ich kondycję i umiejętności rowerowe.

Wielką atrakcją rajdu była końcowa część trasy, prowadząca do urokliwego Miejskiego Ogrodu Botanicznego. Tam uczestnicy mogli odpocząć, ciesząc się pięknem przyrody i relaksującą atmosferą ogrodu. To miejsce było idealnym punktem kulminacyjnym przygody rowerowej.

Po powrocie na miejsce startu, kolarze zostali obdarowani smakowitym poczęstunkiem, które dostarczyło im niezbędnych energii po intensywnej jeździe. Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy, w których wszyscy, zarówno najmłodsi cykliści, jak i ci nieco starsi, mieli okazję wziąć udział. Nagrody i wyróżnienia były wspaniałą gratyfikacją dla uczestników, którzy pokazali swoje umiejętności i zaangażowanie w trakcie rajdu.

Kamil Bendowski – Portal Nowiny ZabrzańskieKamil Bendowski
redaktor portalu Nowiny Zabrzańskie

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij