Napisane przez 11:23 pm Biznes

Środy z KSeF”: cykl spotkań online dla mikroprzedsiębiorców

Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza mikroprzedsiębiorców do udziału w cyklu bezpłatnych spotkań online pod nazwą „Środy z KSeF”. W każdą środę, aż do połowy grudnia, eksperci KAS będą dzielić się wiedzą i informacjami na temat Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Najbliższe webinarium, organizowane przez Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach, odbędzie się już jutro, 29 listopada, o godzinie 9:00. Udział w spotkaniu jest otwarty i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Od 1 stycznia 2022 roku, podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF, przygotowując się do systemu, który stanie się obowiązkowy od 1 lipca 2024 roku. Od tego momentu czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w systemie KSeF, a faktury ustrukturyzowane staną się podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT, obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 roku. Już teraz warto zapoznać się z nowymi zasadami wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Podczas webinarium uczestnicy dowiedzą się o nowych zasadach fakturowania w Polsce, uwierzytelnieniu w KSeF, nadawaniu uprawnień, różnicach między fakturą elektroniczną a e-Fakturą, wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF, a także o bezpłatnych narzędziach KSeF. Dodatkowo, eksperci podzielą się informacjami, gdzie znaleźć komunikaty, informacje i odpowiedzi na pytania. Kolejne webinaria zaplanowano na 6 i 13 grudnia.

To wyjątkowa okazja dla mikroprzedsiębiorców, aby zdobyć cenne informacje i przygotować się do nadchodzących zmian w systemie fakturowania. Więcej informacji o KSeF można znaleźć na stronie www.podatki.gov.pl/ksef.

źródło: um zabrze

Visited 52 times, 1 visit(s) today
Zamknij