Wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa

wernisaż zabrze

STRUKTURA BARWY to tytuł wernisażu malarskich prac poplenerowych uczniów zabrzańskich szkół plastycznych, który odbył się jesienią 2022 r. w przestrzeni miasta Zabrze.

Młodzi adepci sztuki tym razem tworząc swoje dzieła mierzyli się z kolorem, który stał się myślą przewodnią wokół, której budowli kompozycję obrazu.

Kolor na obrazie może wibrować, wciągać, poruszać, działać na zmysły i uczucia odbiorcy poprzez swoje natężenie, strukturę, jasność, czystość, układ czy ilość przestrzeni płaszczyzny płótna, którą pokrywa.

Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych to wynik doświadczania koloru w przestrzeniach miasta znanych mieszkańcom doskonale, takich jak Miejski Ogród Botaniczny, Plac Wolności, Kwartał Sztuki czy Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna, jednak wzbogacony wrażliwością młodych malarzy odkrywa przed nami nowe oblicze Zabrza.

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie zabrzańskich szkół plastycznych oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu zapraszają na wernisaż wystawy pt. Struktura barwy, otwierający ekspozycję prac malarskich, powstałych na plenerze miejskim w październiku 2022 r.

Wernisaż odbędzie się 6 lutego o godzinie 18:00 w Galerii MOK w Zabrzu  przy ul. 3 Maja 91A.

wernisaż w zabrzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

elektrośmieci Zabrze kontener

Pozbądź się elektrośmieci bezpłatnie – wrzuć je do czerwonego kontenera

W Zabrzu znajduje się już 16 czerwonych kontenerów, przystosowanych do składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także baterii, akumulatorów oraz tonerów. Zabrzanie mają możliwość szybkiego, bezpiecznego i proekologicznego oddania odpadów elektronicznych ze swoich domostw i mieszkań. MB Recycling, Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz Organizacja odzysku AURAEKO wspólnie realizują Ogólnopolski projekt mający na celu zapewnienie bezpłatnego […]

czytaj więcej
Varius Manx & Kasia Stankiewicz koncert Zabrze

Varius Manx & Kasia Stankiewicz koncert Zabrze 2023, bilety

 Varius Manx & Kasia Stankiewicz znowu zagrają! Koncert odbędzie się w piątek, 31.03.2023 19:00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Muzyka Variusa Manxa i Kasi Stankiewicz z lat 90. to coś, czego być może już nigdy nie doświadczymy. Dekada była wypełniona urzekającymi melodiami, które poruszyły nasze serca jak nic innego. Wibracje Varius Manx […]

czytaj więcej
neonowka zabrze kabaret

Kabaret Neo-Nówka – Tradycje Polskie – Zabrze 2023 Bilety

Koniecznie zaznaczcie w swoim kalendarzu 18 marca 2023, 16:00, bo Kabaret Neo-Nówka wkracza na scenę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, by zaprezentować swój nowy program „Polskie Tradycje”. Kabaret Neo-Nówka prezentuje wyjątkowe spojrzenie na polskie tradycje. Zapewniają najlepszy humor i najlepsze skecze, które nie są dostępne w telewizji ani w Internecie. Złap ich na […]

czytaj więcej