Napisane przez 9:25 pm Ważne w mieście

Wystawa prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Galerii Café Silesia w Zabrzu.

fot. Pawel JaNic Janicki / UM Zabrze

Od 21 kwietnia do 7 maja, Galeria Café Silesia w Zabrzu będzie gościć ekspozycję prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Zabrzu. Tegoroczna edycja wystawy pn. Dyplomarium to hołd dla młodych artystów, którzy reprezentują trzy różne specjalizacje artystyczne, a prezentowane prace dyplomowe pochodzą z dziedzin aranżacji wnętrz, projektowania graficznego i fotografii artystycznej, dopełnione aneksami z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Wernisaż odbędzie się już jutro, tj. 21 kwietnia o godzinie 18.00, co jest idealnym czasem dla miłośników sztuki, aby poznać i podziwiać twórczość młodych talentów. Wystawa ta jest głosem młodych plastyków, którzy poprzez swoje prace przedstawiają nie tylko kunszt artystyczny, ale także interdyscyplinarność działań, które wykonali w ramach dyplomu głównego.

Dla absolwentów Liceum Plastycznego w Zabrzu, prace dyplomowe stanowią pierwszą autorską wypowiedź artystyczną, która w pełni wyraża ich wizję i pasję. Niektóre z prac zaskakują dojrzałością i wysokim poziomem wykonania. Widzowie na wystawie będą mogli zobaczyć, jak młodzi artyści proponują nowatorskie rozwiązania i wskazują odmienne punkty widzenia, które odzwierciedlają ich przemyślenia, lęki i problemy.

Jednakże, dla pedagogów, którzy czuwali nad realizacją prac dyplomowych, wystawa ta jest nie tylko sposobem na pokazanie talentów swoich uczniów, ale także swoistą lekcją uważności i wsłuchania się w refleksje młodego pokolenia. Właśnie dlatego, Dyplomarium to nie tylko wystawa sztuki, ale również okazja do zrozumienia i odkrycia młodych talentów, którzy na pewno zrobią wielką karierę w świecie sztuki.

Warto zauważyć, że wśród prezentowanych prac dyplomowych znajdują się nie tylko grafiki czy zdjęcia, ale także rzeźby, malarstwo czy rysunki. Jest to dowód na to, że absolwenci Liceum Plastycznego w Zabrzu są artystami o wszechstronnym talencie, którzy nie boją się eksperymentować z różnymi technikami i tworzyć niebanalne dzieła sztuki.

źródło: UM Zabrze

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij