Napisane przez 1:03 pm Ważne w mieście

Zabrze gotowe na majowy weekend – spacer, fontanny i wiele innych atrakcji

park zabrze majówka
park zabrze majówka

źródło – fot. https://www.facebook.com/MalgorzataMankaSzulik

Zabrzański majowy weekend już się rozpoczął, a Ci, którzy zdecydowali się zostać w mieście, będą mieli mnóstwo okazji do wypoczynku i zabawy. Z myślą o miłośnikach wiosennych spacerów, miasto przygotowało wiele atrakcji w parkach miejskich. Park Miejski przy ulicy Dubiela, Park Leśny im. Powstańców Śląskich, Park im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Park Rodzinny to tylko niektóre z miejsc, w których można odpocząć od zgiełku miasta i zanurzyć się w pięknej wiosennej przyrodzie.

Nie tylko spacery po parkach będą dostępne dla Zabrzan, ale również nowo otwarty Geopark w Grzybowicach. Chociaż jeszcze nie wszystkie prace zostały zakończone, to warto już teraz odwiedzić to miejsce i poznać historię Ziemi.

Uruchomione zostały także fontanny w mieście, w tym w Parku Dubiela, gdzie trwają prace budowlane związane z utwardzeniem podłoża. Miasto nie zapomina również o estetyce przestrzeni miejskich, sadząc kwiaty i porządkując skwery i zieleńce. Prace te będą kontynuowane, aby w okresie letnim miasto prezentowało się jeszcze piękniej.

Dla najmłodszych mieszkańców miasta przygotowane zostały place zabaw, a szczególnie warto odwiedzić nowo otwarty Park 12C. Weekend majowy to również idealny czas na zwiedzanie zabytków miasta, takich jak Teatr Nowy W Zabrzu oraz Zabytkowa Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza, gdzie czekają ciekawe atrakcje.

Jak co roku, 1 maja otwarty zostanie Miejski Ogród Botaniczny, a 3 maja o godz. 16:00 odbędzie się koncert Górniczej Orkiestry pod batutą Henryka Mandrysza. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Nowiny Zabrzańskie życzą wszystkim mieszkańcom i turystom miłego wypoczynku i korzystania z dostępnych atrakcji.

źródło: facebook.com/MalgorzataMankaSzulik

Autor: Kamil Kowalczyk Nowiny Zabrzańskie

Visited 209 times, 1 visit(s) today
Zamknij