Napisane przez 2:06 pm Ciekawostki

Dlaczego rzeczoznawca majątkowy jest potrzeby w procesie sprzedaży nieruchomości?

rzeczoznawca nieruchomości

Rynek nieruchomości stoi przed widmem dużej niepewności, która jest związana przede wszystkim z wysokimi stopami procentowymi. Akcja kredytowa znacząco wyhamowała, przez co sprzedaż domu, mieszkania czy nawet (a może zwłaszcza) lokalu użytkowego zaczyna być nie lada wyzwaniem. W tej sytuacji wielu właścicieli stara się ominąć prowizję pośrednika i sprzedać nieruchomość samodzielnie. Jak jednak ustalić jej wartość? W tym może pomóc rzeczoznawca majątkowy.

Kim jest rzeczoznawca majątkowy i na czym polega jego pomoc?

Osoba będąca rzeczoznawcą majątkowym kojarzy się większości osób z procedurą ubiegania się o kredyt hipoteczny bądź sprawą sądową, np. związaną z rozwodem czy spadkiem. Należy sobie jednak zdać sprawę, że w życiu jest znacznie więcej sytuacji, w których pomoc tego wykwalifikowanego i posiadającego gruntowne wykształcenie specjalisty jest nieodzowna. Chodzi m.in. o szybką i zyskowną sprzedaż nieruchomości, która w dobie dużej niepewności rynkowej jest coraz trudniejsza. Właściciel nieruchomości musi dziś podeprzeć cenę ofertową naprawdę dobrą argumentacją, by móc „obronić” swoją propozycję podczas negocjacji z potencjalnymi nabywcami. Jak to zrobić? Najlepiej zlecić sporządzenie operatu szacunkowego.

Tego rodzaju specjalistyczny dokument sporządza rzeczoznawca majątkowy, który zawiera w nim szczegółowe informacje o nieruchomości, a w swojej wycenie uwzględnia wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Do tych pierwszych zaliczymy np. w przypadku lokalu kondygnację i metraż, udogodnienia lub stan techniczno – użytkowy. Do tych drugich z kolei – otoczenie, lokalizację oraz skomunikowanie okolicy ze strategicznymi punktami miasta bądź regionu. Dowiesz się więcej na wycenawlodarczyk.pl/wycena-nieruchomosci-katowice.

Gdzie szukać dobrego rzeczoznawcy majątkowego?

Poszukując doświadczonego rzeczoznawcy, nie warto kierować się jedynie ceną usługi. Niepodważalnie najważniejsza jest znajomość lokalnego rynku – najlepiej więc, aby rzeczoznawca majątkowy od lat świadczył usługi w danym regionie, co wpłynie na adekwatność sporządzonej wyceny. Zatem gdy właściciel nieruchomości chce sporządzić operat szacunkowy dla nieruchomości położonej na Śląsku, może zgłosić się np. do kancelarii Barbary Włodarczyk. Firma ma siedzibę w Jaworznie, ale świadczy usługi na terenie całego województwa śląskiego. Ze szczegółami oferty kancelarii można zapoznać się pod tym adresem: http://www.wycenawlodarczyk.pl.

Sprzedaż nieruchomości to niezwykle ważna życiowa decyzja. Uzyskanie dobrej ceny transakcyjnej może znacząco przełożyć się na jakość życia, a także ułatwić realizację planów biznesowych lub po prostu prywatnych marzeń. Z operatem szacunkowym właściciel nieruchomości zyskuje niepodważalny argument w negocjacjach z kupującymi i jest w stanie skutecznie odpierać próby zbicia ceny przez kontrahenta. Dzięki temu sprzedaż staje się znacznie prostsza i w wielu przypadkach mniej stresująca

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij