Napisane przez 5:20 pm Ciekawostki

Infonumer – pierwszy krok do zadbania o własne bezpieczeństwo!

Niepokoją Cię telemarketerzy lub inni niechciani rozmówcy? Często odbierasz telefony, które zakłócają Ci spokój i odciągają od obowiązków? Poznaj Infonumer.pl! Dowiedz się, w jaki sposób może pomóc Ci wspomniana strona internetowa!

Jeśli chcesz wiedzieć, kto do Ciebie dzwoni, masz na uwadze własne bezpieczeństwo i komfort, a także lubisz być przygotowany na każdą ewentualność, Infonumer może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Co może Ci zaoferować i jak z niego korzystać? Przeczytaj poniższy artykuł!

Czym jest Infonumer.pl?

Infonumer.pl to strona internetowa poświęcona rozpoznawaniu nieznanych numerów, które do Ciebie dzwonią. Możesz tutaj znaleźć ostatnio sprawdzane numery telefonów przez innych użytkowników, a nawet poznać podstawowe dane tych osób i opinie na ich temat. To pierwszy krok do zadbania o własne bezpieczeństwo. W bazie serwisu zapisanych jest na chwilę obecną aż 4,8 mln numerów telefonów, a liczba ta wciąż rośnie! Znajdziesz tu ponad 16 mln opinii dla poszczególnych rozmówców, przy czym możesz poszerzać tę bazę o własne opinie.

Jak korzystać z Infonumer.pl?

Korzystanie ze strony jest intuicyjne i proste. Wystarczy uruchomić jej adres w przeglądarce, wpisać numer telefonu w widoczne okienko, a następnie nacisnąć kursorem: „szukaj”. Wyświetli Ci się nowa strona, na której znajdziesz informacje takie jak:

  • reputacja numeru telefonu;
  • rodzaj numeru (stacjonarny, komórkowy) i województwo, do którego jest on przypisany;
  • głosy i komentarze dotyczące sprawdzanego numeru telefonu;
  • liczba osób, która do tej pory sprawdzała dany numer telefonu;
  • dane właściciela.

Możesz nawet samodzielnie dodawać opinie i komentarze, jeśli wiesz, że osobą dzwoniącą był specjalista telemarketingu, pracownik publicznej placówki lub oszust. Przykładowo wpisując w okienko numer 224596117, dowiesz się, że sprawdzało go ponad 2800 osób, z czego większość opinii zaliczana jest do kategorii „oszust”. Dzięki temu będziesz wiedzieć, żeby nie odbierać tego numeru, jeśli do Ciebie zadzwoni.

Co daje Infonumer?

Jeśli dzwoni do Ciebie nieznany numer telefonu, a Ty nie chcesz odbierać go w ciemno, możesz rozłączyć się lub w tym czasie sprawdzić na Infonumer, jakie opinie są przypisane do danego rozmówcy. Jeśli okaże się, że numer ten nie ma żadnych opinii lub nie był sprawdzany, prawdopodobnie należy do osoby prywatnej. Wówczas warto oddzwonić i upewnić się, jaką sprawę miał do Ciebie rozmówca.

Jednak jeśli sprawdzany numer telefonu ma złe opinie, możesz go zablokować na swoim telefonie. Wyeliminujesz wówczas ewentualne ryzyko ponownych niechcianych telefonów w przyszłości. W obu przypadkach warto dodać własną opinię i komentarz, aby inni użytkownicy Infonumer wiedzieli więcej na temat konkretnego numeru, który miałeś okazję sprawdzać. Pamiętaj, że niepożądany numer zawsze możesz zapisać w pamięci telefonu, aby następnym razem odebrać go i poprosić o usunięcie Twoich danych z bazy konkretnej firmy. Sposobów prowadzenia takiej rozmowy jest wiele – prawo stoi jednak po Twojej stronie.

Visited 83 times, 1 visit(s) today
Zamknij