Napisane przez 4:58 pm Rozrywka

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu 2023 – wstęp wolny

W kwietniu 2023 roku odbędą się XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne, organizowane przez Urząd Miasta w Zabrzu, na stadionie ARENA ZABRZE. Targi te stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie i kraju, będąc jednocześnie festiwalem podróży, który przyciąga co roku tysiące odwiedzających. Znajdują się tam wystawcy reprezentujący instytucje i obiekty dziedzictwa przemysłowego, szlaki kulinarnych i winnych, rękodzieła artystycznego, fortyfikacji, uzdrowisk, atrakcji turystycznych, miast i regionów, biur podróży i hoteli zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

W tym roku Targi objęła patronatem Polska Izba Turystyki i Śląska Organizacja Turystyczna, a krajowym partnerem wydarzenia jest Bośnia i Hercegowina, zaś miastem partnerskim jest Ogrodzieniec. Wśród poprzednich partnerów znajdują się Kolumbia, Czechy, Francja, Ukraina, Indie, Słowacja, Region Walonia-Bruksela, Vallagarina i Rovereto z Włoch, Peru, Grecja oraz Chorwacja.

W trakcie targów odwiedzający mogą brać udział w licznych konkursach i atrakcjach, degustacjach regionalnych specjałów, występach muzycznych, warsztatach rzemieślniczych i edukacyjnych. Podczas imprezy odbywają się także konferencje, prezentacje i odczyty. Jedną z najpopularniejszych imprez towarzyszących jest Gra Miejska, która angażuje nie tylko odwiedzających targi, ale również mieszkańców miasta.

Targi są poprzedzone kampanią medialną, a ich organizatorzy korzystają z pomocy regionalnych stacji telewizyjnych i radiowych oraz czasopism branżowych. W przeszłości Targi Turystyczne w Zabrzu wspierały takie media jak TVN, Radio Planeta, TVP Katowice, Radio Silesia, Dziennik Zachodni oraz Telewizja Zabrze, która przeprowadzała bezpośrednie relacje z wydarzenia.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Zamknij